| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Through Hole |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 3.5 g |
| Contact Plating | Silver |
| Contact Material(Contact Finish) | Bronze |
| Number of Terminals | 4 |
| Max Current Rating | 3 A |
| Orientation | Right Angle |
| Color | Black |
| Gender | Female |
| Number of Contacts | 2 |
| Number of Positions | 2 |
| Housing Material | Polyamide |
| Number of Ports | 1 |
| Cable Length | 24.3 mm |
Stock: 2399
Distributors
pcbx
Unit Price$1.22511
Ext.Price$1.22511
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.22511 | $1.22511 |
| 10 | $1.19690 | $11.96900 |
| 25 | $1.14231 | $28.55775 |
| 50 | $1.09021 | $54.51050 |
| 100 | $1.04049 | $104.04900 |
| 300 | $0.99303 | $297.90900 |
| 500 | $0.94774 | $473.87000 |
| 1000 | $0.90451 | $904.51000 |
| 3000 | $0.78407 | $2352.21000 |
| 5000 | $0.67967 | $3398.35000 |
| 10000 | $0.67027 | $6702.70000 |
